Іноземні доходи, отриманні моряками у 2015 році, підлягають декларуванню до 1 травня

Фізичним особам - громадянам України, які працюють тимчасово або постійно за кордоном, необхідно декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи. Це стосується, зокрема, моряків, що працюють у іноземних судновласників. 
Отриманий іноземний дохід включається в загальний річний оподатковуваний дохід платника податків – отримувача та відображається в річній податковій декларації про майновий стан і доходи. Оподатковуються такі доходи за ставками 15% та 20%. Також утримується військовий збір за ставкою 1,5%.

Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації. 
Перелік діючих міжнародних договорів про усунення подвійного оподаткування розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України.

Для одержання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний одержати від державного органу країни, де був отриманий дохід (прибуток), уповноваженого стягувати такий податок, довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об'єкт оподатковування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, у відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено діючими міжнародними договорами України. 

У разі відсутності у платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, такий платник зобов'язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Крім того,  необхідно до 1 серпня 2015 року із задекларованих доходів сплатити податок на доходи фізичних осіб. Вказана норма передбачена пп. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України.

За додатковою інформацією звертайтесь до Центру обслуговування платників Ізмаїльської ОДПІ за адресою: м. Ізмаїл, вул.. Кишинівська,3 або телефонуйте  65-3-44.

Прес-служба Ізмаїльської ОДПІ

                                                               ГУ ДФС в Одеській області

Календар новин

<< < Грудень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31