Всім, хто використовує РРО! Затверджено новий порядок реєстрації і застосування РРО

В зв’язку з набранням чиності наказу Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій» нещодавно у Ізмаїльській ОДПІ було проведено сеанс телефонного зв’язку „гаряча лінія” за участю завідувача сектором інформаційно-аналітичних систем  Степанової Інни Олександрівни.

Пропонуємо Вам ознайомитися з питаннями, які обговорювалися під час сеансу, та відповідями на них.

Що з себе представляє новий реєстр РРО?

Відповідь: Реєстр представлено у вигляді таблиці, яка містить перелік моделей, дозволених до первинної реєстрації в органах державної податкової служби, а також інформацію щодо кожної моделі: назва, версії внутрішнього програмного забезпечення, найменування та місцезнаходження заявника і виробника, строк первинної реєстрації в органах ДПС, дата та номер рішення про включення до Державного реєстру а також сфера застосування відповідного РРО. 

Порівняно з попереднім реєстром, новий став меньшим на 130 моделей РРО, які не обладнані модемами для передачі інформації цифровими каналами зв’язку. Це означає, що найближчим часом суб’єкти господарювання, що використовують такі РРО (ті, що не увійшли до Державного реєстру розрахункових операцій), повинні їх замінити. Реєстрацію касових апаратів, моделі яких не входять до оновленого Держреєстру, до 30 листопада 2013 року буде скасовано. 

Ознайомитись з новим державним реєстром реєстраторів розрахункових операційможна на офіційному сайті Міндоходів, в розділі Реєстри(http://minrd.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html).

Як зареєструвати  РРО?

Відповідь: Реєстрація РРО здійснюється в органі Міндоходів за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

            Просимо звернути увагу, що для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до органу доходів і зборів: заяву про реєстрацію РРО за формою N 1-РРО; копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО; копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО; копію договору суб’єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.

            Копії документів засвідчуються підписом керівника суб’єкта господарювання або особистим підписом фізичної особи – підприємця.

            У разі подання реєстраційної заяви в паперовому вигляді суб’єктом господарювання пред’являються оригінали відповідних документів.

            Чи подавати до Податкової паперову звітність по РРО, перейшовши на електронну?

Відповідь: Паперовий звіт за формою № ЗВР-1 не подають суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій і подають до Міністерства доходів і зборів України дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Звіт за формою № ЗВР-1 подають до органів Міндоходів суб’єкти господарювання, які у випадках, визначених Законом про РРО, не застосовують касові апарати та проводять розрахунки з використанням Книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки.

У паперовому звіті зазначаються лише операції, здійснені до підключення модему.

Який новий порядок реєстрації книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок?

Відповідь: Новий Порядок реєстрації КОРО та РК поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі та використовують розрахункові книжки й книги обліку розрахункових операцій.

            Порядком затверджено нові терміни та форми, що використовуються під час реєстрації, перереєстрації, зняття з реєстрації КОРО та РК.

СГ реєструють КОРО в Податковій за основним місцем обліку чи за місцем діяльності відокремленого підрозділу (лише платники податку на прибуток, окрім СГ, які прийняли рішення про сплату та/або сплачують цей податок консолідовано).

КОРО реєструють на кожен РРО або, якщо розрахунки проводять без застосування РРО, на окрему господарську одиницю. Реєстрацію першої КОРО на РРО проводять одночасно з реєстрацією самого РРО, згідно нового Порядку, в  Податкову потрібно буде подати лише саму КОРО та  заяву за формою № 1-КОРО.

Дещо розширили правила проведення перереєстрації КОРО.Так, перереєстровувати КОРО потрібно у випадку зміни: даних про СГ, які зазначаються в КОРО (податковий номер або серія та номер паспорта для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку в паспорті, найменування (прізвище, ім’я, по батькові)); адреси та/або назви господарської одиниці, де використовується РРО; сфери застосування РРО; версії внутрішнього програмного забезпечення РРО; установлення розбіжностей або помилок у записах на титульній сторінці КОРО.

Для проведення перереєстрації слід не пізніше п’яти робочих днів із дня виникнення таких підстав подати в свою Податкову заяву з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини та саму КОРО.

Що стосується скасування реєстрації КОРО, то тепер чітко вказано, що скасування КОРО на РРО проводять одночасно зі скасуванням реєстрації РРО або ж подавши заяву, якщо слід скасувати реєстрацію КОРО в разі викрадення, втрати, непридатності для користування тощо.

Окрім того, рішення про скасування реєстрації КОРО на РРО може бути прийнято й керівником Податкової, де вона зареєстрована, якщо: порушено цілісність засобу контролю, установленого на КОРО; виявлено факт опломбування КОРО підробленим засобом контролю або таким, номер якого не збігається з номером, зазначеним у заяві.

Заяву про скасування реєстрації потрібно подати до Податкової за місцем реєстрації КОРО не пізніше двох робочих днів із дня виникнення підстави для скасування.

Якщо у Вас виникли запитання звертайтесь за телофоном: 7-28-70.

 

 

Прес-служба Ізмаїльської ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

Календар новин

<< < Листопад 2019 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30