За січень - вересень 2013 року ізмаїльськими платниками акцизного податку сплачено до державної скарбниці 4 мільона гривень.

Одним із важливих чинників економічного зростання країни є ефективна податкова система. Держава за допомогою податків здійснює вплив на економічну систему країни,  отримуючи відповідну суму податкових платежів і забезпечуючи ті економічні ефекти,  які обумовлені впливом податків (зростання обсягів виробництва, збільшення капіталовкладень, зростання норм прибутку).

Одне з визначальних місць в податковій системі країни займають саме універсальні та специфічні акцизи.

Акцизи в податковій системі містять певний прихований потенціал і за зваженого підходу до їх використання слугують суттєвим ресурсом  для  наповнення  дохідної частини бюджету країни, характеризуються відносною рівномірністю надходжень в регіональному розрізі та швидко мобілізуються до бюджету.

В Ізмаїльській ОДПІ зареєстровано п’ять суб’єктів господарювання, це юридичні особи, які є виробниками підакцизної продукції. За січень - вересень 2013 року ними задекларовано та сплачено до державної скарбниці  4 мільона гривень. Основні платники: ПрАТ «Ізмаїльський виноробний завод», ТОВ «Ізмаїльська пивоварня», ТОВ «Титан».

Нагадуємо, що відповідно до статті 212 Податкового кодексу України платниками акцизного податку є особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини, ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України, фізична особа - резидент або нерезидент, яка ввозить підакцизні товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню та  особа, яка реалізує конфісковані підакцизні товари (продукцію), підакцизні товари (продукцію), визнані безхазяйними, підакцизні товари (продукцію), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання, та підакцизні товари (продукцію), що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходять у власність держави, якщо ці товари (продукція) підлягають реалізації (продажу) в установленому законодавством порядку.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 215 Податкового кодексу України до підакцизних товарів належать:

- спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво;

- тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

- нафтопродукти, скраплений газ;

- автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли.

Прес-служба Ізмаїльської ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

Календар новин

<< < Січень 2021 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31