Про електронну звітність, РРО і не тільки

«Введення в Україні електронной звітності з РРО відповідає світовим тенденціям у розвинутих країнах. Ми не відмовимося від системи, яка повинна працювати і адекватно контролювати доходи українського бізнесу. Тим більше що для підприємців вона забезпечить зменшення кількості перевірок. Часу для впровадження РРО на сьогодні достатньо. 1 січня 2014 останній термін, до якого касові розрахунки в Україні повинні перейти на систему дистанційного автоматичного звіту », - міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.

Цій темі була присвячена «гаряча лінія», яка нещодавно пройшла в Ізмаїльській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ Міндоходов в Одеській області. На запитання абонентів відповідала начальник Управління інформаційних технологій та обліку платників Ізмаїльської ОДПІ Тетяна Павлівна Антоненкова.

Наведемо найбільш актуальні питання.

Чи потрібно подавати до податкової звіт по РРО, якщо касовий апарат з електронною стрічкою підключено 10 вересня?

Щоб забезпечити отримання органами Міндоходов достовірної інформації про обсяги розрахункових операцій пропонується подача звітності про використання РРО такий спосіб.

У період до підключення до системи (персоналізації) суб'єкт господарювання подає звіт за формою ЗВР-1 до 15 числа місяця, наступного за звітним.

Після підключення до Системи, тобто за період, що настає після місяця, в якому проведено персоналізація, припиняється подача паперового звіту та контрольно-звітна інформація подається тільки в електронному вигляді в Систему зберігання та збору даних РРО.

За місяць, в якому проведено підключення до Системи (персоналізація), суб'єкт господарювання у період до 15 числа наступного місяця, подає звіт ЗВР-1 із зазначенням обсягів розрахункових операцій за період звітного місяця до дня проведення персоналізації і відповідно початок електронної звітності.

Таким чином, якщо РРО персоналізований 10 вересня, то до 15 жовтня подається звіт ЗВР-1, в якому що показують обсяги розрахункових операцій, проведених до 10 вересня. Надалі подача звіту за формою ЗВР-1 припиняється.

 

Де можна знайти інформацію про те, які касові апарати можна використовувати враховуючи зміни в законі «Про касові  апарати»?

           Наказом Міністерства доходів і зборів від 02.08.2013 № 317 затверджено у новій редакції Державний реєстр РРО з урахуванням моделей реєстраторів, внесених відповідними наказами Міндоходов України, ДПС України та рішеннями Державної комісії з питань електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом при Кабінеті Міністрів України.

           Державний реєстр РРО представлений на офіційному сайті Міністерства доходів і зборів www.sta.gov.ua або на стенді в ЦОПП Ізмаїльської ОДПІ.

Чи правда, що генерацію ключів електронного цифрового підпису можна здійснити безпосередньо у своїй організації?

Центром АЦСК ІДД розроблено інформаційний відеоматеріал по самостійній генерації ключів підписувача за допомогою програмного засобу електронного цифрового підпису - «ІТ Користувач ЦСК-1». Цей відеоматеріал буде корисний для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності, які розглядають можливість отримання послуг електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД і згідно постанови КМУ від 28.10.2004г. № 1452 здійснюють генерацію особистих та відкритих ключів безпосередньо в установі.

Переглянути  відеоматеріал можна на інформаційному ресурсі акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів  http:/www.acskidd.gov.ua.

Прес-служба Ізмаїльської ОДПІ

ГУ Міндоходів в Одеській області

Календар новин

<< < Жовтень 2020 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31